USŁUGI

rozbudowy Instalacji Fotowoltaicznych

Rozbudowa Instalacji Fotowoltaicznych

Masz już zamontowaną instalację fotowoltaiczną, ale zwiększyło się Twoje zapotrzebowanie na prąd (zmiana ogrzewania, zakup dodatkowych urządzeń elektrycznych lub samochodu ładowanego z gniazdka) – rozwiązaniem może być rozbudowa instalacji.

Rozbudowa może oznaczać zarówno zwiększenie ilości paneli, jak i montaż magazynu energii, licznika energii czy ładowarki samochodowej.

Przy rozbudowie zwracamy uwagę na następujące aspekty:

TECHNICZNY

W pierwszej kolejności zapoznajemy się z istniejącą instalacją i szacujemy, czy w ogóle rozbudowa będzie możliwa.
Sprawdzamy parametry techniczne falownika, okablowania, paneli i dostępnego miejsca pod rozbudowę. Pozwala to nam ustalić zakres zmian, które trzeba będzie przeprowadzić w instalacji, żeby można ją było rozbudować, np. konieczność wymiany falownika.

Wizualny

Wraz z rozwojem rynku fotowoltaicznego zmieniają się standardy jeśli chodzi o wielkość i wygląd paneli.

Przy rozbudowie instalacji zwracamy uwagę na to, żeby dokładane panele jak najmniej odbiegały wyglądem od pierwotnie zainstalowanych (jeśli jest to możliwe, to montujemy moduły z tej samej serii).
Innym sposobem estetycznej rozbudowy może być np. grupowanie paneli na osobnych połaciach – przekładamy stare panele na jedną połać, a na drugą montujemy nowe. Dzięki temu panele, które różnią się wyglądem nie są zamontowane obok siebie.

Po rozbudowie zgłaszamy zaktualizowane parametry instalacji do operatora.

montaż
magazynu energii

Przy obecnie obowiązujących zasadach zakupu i sprzedaży energii elektrycznej (tzw. net-billing) magazyn energii jest najważniejszym elementem zwiększającym opłacalność Twojej instalacji fotowoltaicznej i to przynajmniej z dwóch powodów:

  • autokonsumpcja – zamiast sprzedawać prąd po niskich cenach, które są w szczycie produkcji (na giełdzie obrotu energią latem potrafią być nawet ujemne), gromadzisz energię elektryczną w magazynie i zużywasz ją później, gdy fotowoltaika nie pracuje (wieczorem i w nocy). 
    Każda kilowatogodzina, która dzięki magazynowi energii nie zostanie wysłana do sieci, a potem ponownie odkupiona, to Twoja oszczędność!
  • wykorzystanie tańszego prądu – jeśli masz dwustrefową taryfę elektryczną (G12, G12W) możesz w okresach zimowych ładować akumulator w tańszej taryfie, i zużywać go, gdy prąd jest droższy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci praktycznie przez całą dobę korzystać tylko z tańszego prądu. Ma to szczególne znaczenie jeśli ogrzewasz dom energią elektryczną (pompa ciepła, kocioł elektryczny, maty grzewcze itp).

chcesz rozbudować instalację?