fotowoltaika

DLA ROLNIKA

instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym

POPRAW KONKURENCYJNOŚĆ GOSPODARSTWA ROLNEGO DZIĘKI NIŻSZYM KOSZTOM ENERGII

Wśród licznych kosztów związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego wydatki na energię elektryczną stanowią sporą część. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, dopasowanej do specyfiki gospodarstwa rolnego, można obniżyć koszty zużywanej energii.

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną może stać się jeszcze bardziej atrakcyjna, ponieważ istnieje możliwość rozliczania wyprodukowanych nadwyżek. Chodzi o rozliczanie prądu w ramach prosumenta – polega na oddaniu do sieci nadwyżki energii elektrycznej, a następnie odebraniu jej w późniejszym czasie.

ULGA DLA ROLNIKÓW - 25%

Rolnikom przysługuje ulga inwestycyjna na budowę instalacji fotowoltaicznej.
To aż 25% poniesionych kosztów za instalację, które można odliczyć od podatku rolnego. Ponadto, jeżeli rolnik jest płatnikiem VAT, może go w całości odliczyć i zyskać dodatkowe 23%!

Z ulgi może skorzystać każdy podatnik podatku rolnego, hodowca, rolnik, który poniósł wydatki na przebudowę i modernizację budynków, w tym budowę instalacji fotowoltaicznej.

PANELE FOTOWOLTAICZNE – KORZYŚCI DLA ROLNIKÓW

EKOLOGIA, OSZCZĘDNOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO

NIŻSZE KOSZTY

Dzięki własnej elektrowni skutecznie obniżysz rachunki za energię elektryczną w swoim gospodarstwie.

BEZPIECZEŃSTWO

Dobra koniunktura nie trwa wiecznie. Skoro nie płacisz już za prąd, to przestają Cię dotyczyć przyszłe podwyżki. Produkujesz swoją własną energię, więc za nią nie płacisz.

ULGa dla rolnika

25% taniej dzięki uldze inwestycyjnej to bardzo duża pomoc dla rolnika - możesz ją odliczać przez kolejne 15 lat od podatku rolnego.

inwestycja

Twoje pieniądze przynoszą zysk kilkukrotnie przewyższający inne inwestycje, np. w obligacje skarobwe, czy lokaty. Potraktuj zakup instalacji jak każdego innego urządzenia w Twoim gospodarstwie.

EKOLOGIA I TECHNOLOGIA

Twoje gospodarstwo jest nie tylko bardziej ekologiczne, ale również postrzegane jako bardziej prestiżowe i świadome istnienia innowacyjnych rozwiązań.

KORZYSTNE FORMY FINANSOWANIA

Mamy dla Ciebie korzystne i elastyczne formy finansowania inwestycji. Czy wiesz że koszt kredytu jest niższy od przewidywanych podwyżek cen prądu?

POMYŚL O TYM JUŻ DZIŚ!

Pomniejsz koszt instalacji o 25%